پویانما، مباحث تخصصی انیمیشن سه‌‌بعدی

چه چیزهایی یاد خواهم گرفت؟ (آموزش مدل سازیِ کاراکتر برای انیمیشن)

با سرفصل دروس آمدیم!، پروژه‌ی بخش آموزش شامل ساخت کامل کاراکتر می‌شه. یکی از اهداف اساسی این دوره، وارد کردن هنرجو به بازار کار هست، امیدواریم با پشتکار آموزش‌ها رو دنبال کنید. واضح است که این دیدگاه به سادگی امکان‌پذیر نیست و تلاش‌های دوجانبه‌ای می‌طلبد. امیدوار هستیم بتوانیم سرفصل‌های آموزشی رو گسترش بدیم و موضوعات و نکات بیشتری رو هم به صورت شخصی و هم به صورت همکاری تیمی با هنرمندان متخصص داشته باشیم. لازم به ذکر است که این دوره هیچ هزینه‌ای برای علاقه‌مندان ندارد. در اکثر آموزشگاه‌ها متاسفانه با دریافت مبالغ زیاد، نکاتی آموزش داده می‌شود که به نوعی گره از کار نمی‌گشاید و اشخاص مختلفی را شاهد بودیم که در پروژه‌ها استخدام می‌شدند ولی متاسفانه از روند درست کار آگاه نبودند و تکیه‌ می‌کردند به یک سری ابزار که عملا هیچ کاربردی برایشان نداشت. همچنین جای خالی آموزش‌های تحت وب، در کنار ایمیل‌های فراوانی که به پویانما مبنی بر معرفی آموزشگاه، نحوه‌ی آموزش و… می‌رسید خود باعث شد تا بخش آموزش را راه‌اندازی کنیم.

در سری آموزش‌های وب‌سایت ۲۰ عنوان در نظر گرفته شده است و قصد داریم تا کاراکتری از Colin Jack رو تحت پروژه کار کنیم. طبق اولین درس که قبلن آپلود شده، از پرداختن به حاشیه پرهیز کردیم و بر اساس نیاز هر فصل جلو خواهیم رفت. ساعت‌های زیادی رو دنبال طرح مناسب بودیم که این شخصیت از هر نظر توجه‌مون رو جلب کرد:

این کاراکتر هم پتانسیل خوبی برای آموزش داره و هم انرژی مناسبی که به نوعی مشتاق کننده‌اس!. مهمتر از همه خسته کننده نیست و مطمئنم در طول دوره، حوصله‌ی کسی سر نخواهد رفت!، سخن رو طولانی نمی‌کنم.

colin jack متولد و بزرگ‌ شده‌ی ونکوور است. در سال ۲۰۰۰ وارد دانشگاه Capilano در رشته‌ی انیمیشن تبلیغاتی شد و در سال ۲۰۰۲ فارغ‌التحصیل شده است. ‌به گفته‌ی خودش، برای شروع یک طراحی شخصیت، از بازی با خطوط و اشکال شروع می‌کند، سیلوئت کاراکتر را ایجاد کرده و در مراحل آخر رنگ را اضافه می‌کند.

سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

{نکته مهم: آموزش دانلود از وبسایت پویانما}

 در همین زمینه:

دوره آموزشی محیط و ابزارهای نرم افزار ۳ds Max

دانلود رایگان آموزش محیط و ابزارهای فتوشاپ

میر‌توحیدرضوی

۵ نظر

آمار پویانما در یک نگاه

  • 57,289
  • 966
  • ۲۱ آذر, ۱۳۹۶

تلگرام پویانما

نوشته‌های تصادفی

پویانما را دنبال کنید