skip to Main Content

۵نکته برای مدیریتِ کسب و کار انیمیشن‌تان!

شروع کسب‌وکارِ انیمیشن می‌تواند بسیار تجربه‌ی بی‌مانندی باشد. به عنوانِ یک انیماتورِ آزاد‌کار یا فریلنسر، نیاز دارید تا به صورتِ همزمان هم هنرمند، بازاریاب و همچنین یک انسانِ نجیب و آراسته باشید!. وقتی همه چیز تمرکز و دقتِ نظر ما را به خود می‌خواند، سخت است تا زمانی برای رسیدگی به این‌همه کار بیابیم.

در زیر، ۵راه‌کار در خصوص چگونگی برنامه‌ریزی زندگی‌تان به عنوان انیماتورِ فریلنس ارائه شده  تا بتوانید در روز زمان‌ِ بیشتری برای کارهای دیگر بدست بیاورید.
myownboss

برای اکانت‌های جوامعِ مجازی‌تان زمان مشخص کنید؛ در صورت امکان آنها را اتوماتیک کنید.

من هر صبح یک ساعت زمان برای این کار صرف می‌کنم. عصرها هم ۳۰ دقیقه تا به ایمیل‌ها پاسخ بدهم و سوشیال‌نتورک‌م را آپدیت کنم.

در حینِ کار، نوتیفیکیشن‌ها را غیرفعال کنید.

ایمیل‌های دنباله‌دار را توسطِ سرویسِ بومرنگِ جیمیل اتوماتیک کنید. این راه برای در تماس بودن با مشتریان و استودیوها بدونِ نیاز به حضور در پای کامپیوترتان بسیار عالی‌ست.

یک روندِ کاری ایجاد کنید.

برای کارهایی با نیاز به تمرکز بالا، زمان مشخص کنید و در ساعت‌های استراحت به چیزی در ارتباط با کار فکر نکنید. این روش به خلاقیت و بهره‌وری شما بسیار کمک می‌کند. ۴۵دقیقه از کارِ متمرکز در راستای ۱۵ دقیقه استراحت یک تناسب خوب است. اما چیزی را پیدا کنید که برای شما بهتر کار کند. این‌ها زمانِ پیشنهادی‌ست.

مطمئن باشید که زمان‌تان را تحت نظر دارید. در این صورت می‌دانید که پروژه از شما چه مقدار زمان می‌برد. این روش در آینده به برنامه‌ریزی پروژه و بودجه‌بندی آن کمک می‌کند.

 

جدولی به‌روز از مخارج و درآمد داشته باشید.

من از گوگل‌داکز استفاده می‌کنم. خب، پس هرجا که اینترنت داشته باشم می‌توانم مخارج و درآمد‌هایم را آپدیت کنم. یک روز در هر ماه صرف آپدیتِ این لیست می‌شود. یک جدول برای یک‌سال شامل: درآمد‌ها، مخارج و کمک‌های مالی اختصاص دهید و برای سال‌های دیگر جداول مجزا داشته باشید.

این کار نه تنها باعث می‌شود تا بدانید چقدر درآمد و خرج داشته‌اید، بلکه وقتی مالیات می‌پردازید راحت‌تر فرم‌ها را پر خواهید کرد. به یادداشته باشید که همه‌ی فاکتورها را نگه دارید یا آنها را اسکن کنید و در گوشی خود ذخیره کنید.

 

برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید.

یک لیست ۵ تا ۱۰ تایی از کارهایی که “باید” هر روز انجام شوند داشته باشید. یک مثال می‌تواند رسیدن به ۱۰ مشتری بالقوه‌ی جدید باشد، برای این کار ۳مقاله در فیس‌بوک منتشر کنید، یا یک ویدئو در اینستاگرام بگذارید.

وقتی لیستِ خود را تمام کردید، یک ضربدر مقابلش در تقویم بگذارید. پس از هفته‌ها و نگاه به تقویم، از این‌همه کار که توسط خودتان انجام شده است احساس رضایت خواهید کرد. کسب و کار شما در صورتی گارانتی رشد پیدا می‌کند که دایره‌ی تاثیرگذاری‌تان را گسترده‌تر کنید.

 

در محیط کارتان از تفکر “ZEN” تبعیت کنید.

zenDesk-600x489

 

پس از کار، ۳ دقیقه زمان بگذارید و محیط کارتان را تمیز و مرتب کنید. محیط کار مرتب باعث می‌شود تا تمرکز بیشتری داشته و استرس کمتری به سراغ‌تان بیاید.

طبیعت را وارد محیط کارتان بکنید. هرجا که تابش نور دارید، گیاهی را آنجا بگذارید. خودتان را در میانِ انبوهی از کارهای هنری، آموزش‌ها و جملاتِ الهام‌بخش قرار دهید. داشتنِ محیط کاری که برای کار جالب و هیجان‌انگیز باشد نه تنها باعث می‌شود از کار لذت ببرید، بلکه باعث ایجاد آرامش در شما شده تا همچنان به یادگیری بپردازید و هر روز در حرفه‌تان بهتر و بهتر شوید.

 

چه نکاتی در خصوص بهره‌وری خودتان می‌داهید که در خصوص شما جواب داده است؟ آنها را در کامنت‌ها بنویسید و یا به دیگران بگویید تا روی برنامه باشند.

منبع

 

 

 

 

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 4 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو