skip to Main Content

در جستجوی نیمو، باز می‌گردد

در جستجوی نیمو محصول پیکسار و از سال ۲۰۰۳ که برندهٔ جوایز گوناگون از اسکار و آکادمی‌های دیگر در زمان خود شد، ۲۵ نوامبر ۲۰۱۵ پس از ۱۲ سال و این بار با نام در جستجوی دوری، ماهی‌ آبی‌ رنگی‌ که به بی‌ حافظگی شهرت دارد، باز خواهد گشت.

Andrew Stanton کارگردان و یا به قول دوستانش، دامپزشک پیکسار، این طور از این قسمت از فیلم می‌گوید.
درسته که خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌  طول کشید تا قسمت دوم برای تولید حاضر بشه و کاملا درک می‌کنم که پرسنل پیکسار در طول این سالها درگیر ساختن قسمت شانزدهم از  داستان عروسک‌ها بودند. ولی‌ واقعا خوش حالم که برای تکمیل داستان این همه وقت داشتیم. نمایشنامهٔ فیلم خیلی‌ خوب از آب درآمده و تمام اِلِمان‌هایی‌ که در قسمت اول وجود داشت، بسیار عالی‌ در این قسمت به کار رفتند.

داستان، یک سال بعد از در جستجوی نیمو را بازگو می‌کند که در این قسمت، مرلین، پدر نیمو و بقیه دوستانش که از تانک ماهی‌ فرار کرده بودند به همراه شخصیت‌های جدیدی که گویا در زندگی‌ دوری مهم هستند خواهد بود.

فیلم نیمو در سال ۲۰۰۳ برندهٔ دریافت اسکار برای بهترین فیلم انیمیشن شد و همچنین نامزد دریافت اسکار برای بهترین نویسندگی، فیلم نامه و موزیک نیز بود. در سال ۲۰۰۸، آکادمی فیلم آمریکا، نام در جستجوی نیمو را در فهرست ۱۰ انیمیشن بلند برتر تاریخ سینمای آمریکا جای داد و صفحهٔ فیسبوک در جستجوی نمو، بالغ بر ۱۶ میلیون علاقه‌مند دارد که این ویژگی تا به امروز، نیمو و دوری را محبوب ترین شخصیت‌های دیزنی پیکسار رقم میزند.

Finding Dory
Finding Dory

این مطلب 3 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو