skip to Main Content

نکته‌هایی برای معرفی هر چه بهتر آثار انیمیشن

فیلم انیمیش‌تان را ساخته‌اید، اما نمی‌دانید که چگونه اطلاع رسانی کنید؟ این موارد به شما برای معرفی فیلمتان بسیار کمک خواهد کرد، زمانی وجود دارد که فقط روی یک انیمیشن کوتاه دارید کار می‌کنید و می‌دانید که شما را بسیار در رسانه ها عزیز خواهد کرد، اما این روزها، همه در حال تلاش هستند تا فیلم‌های خودشان را به صورت آنلاین بفرستند. با این تفاسیر کارتان نیز سخت می‌شود چونکه باید به رقابت بپردازید… معطل نکنید این نکته‌ها را برای ارائه آثار انیمیشن خود بخوانید…

1 – خواسته‌های خود را بشناسید

بدانید که چه چیزی را معرفی می‌کنید. آیا تلاش می‌کنید تا شغل به دست آورید؟ آیا می‌خواهید استودیو‌یِ خود را تبلیغ کنید؟ اگر در حال تلاش برای به دست آوردن جایزه‌ی اسکار هستید صد درصد رویکرد شما متفاوت می‌شود.

2 – یک وبسایت حرفه‌ای بسازید

یک آدرس شخصی اینترنتی مخصوص خودتان داشته باشید، قبل از هر چیز، آدرس www.myshortfilm.com بسیار حرفه‌ای است و در حافظه خوب به یاد می‌ماند. داشتن یک وبسایت اولین سکوی پرتاب‌تان است، بازدیدکنندگان وبسایتِ شما فیلم ساخته شده توسط شما را می‌بینند و می توانند نظر بدهند، از هنرمندان آماتور گرفته تا حرفه‌ای‌ها.

3 – وب‌سایتتان را ساده طراحی کنید کاربران باید به راحتی گشت و گذار کنند!

سایتتان را به خوبی بنویسید، یک پاراگراف از سیناپس کلی داستان‌تان بنویسید، از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید، طوری که دیگران بتوانند هر‌چه سریعتر به اطلاعات دست پیدا کنند، اطلاعات تکمیلی از افراد کلیدی در فیلم‌تان بنویسید، فضایی را برای قرار دادن اخبار روز را نیز در وبسایتتان فراهم کنید، برای مثال: آیا شما جایزه گرفته‌اید؟ آیا در تلوزیون مصاحبه کرده‌اید؟ پس بگذارید مردم از آنها اطلاع داشته باشند، و در نهایت و مهمتر از همه، تریلر فیلم‌تان همیشه در دسترس باشد طوری که بتوان آن را راحت پیدا کرد، چرا که بیشتر مردم مشتاق هستند تا پیش‌نمایش فیلم‌تان را ببینند.

4 – قبل از ارسال به جشنواره‌ها فیلم خودتان را نمایش ندهید

در ابتدا ممکن است اینطور به نظر آید که ارسال فیلم از طریق وب ممکن است برای شما مخاطبان زیادی را به همراه آورد، اما در حقیقت بسیاری از جشنواره‌ها از پذیرفتن اینگونه فیلم‌ها اجتناب می کنند. Josh Staub عقیده دارد اولین انیمیشن او با عنوان( مثل آخوندک) یکی از 10 فیلم برتر آنلاین در آیتونز بود، چراکه  به صورت قانونی در جریان جشنواره قرار گرفته بود.

5 – فیلم خود را رسانه‌ای کنید

برخلاف وبسایت، که در آن محتوا به طور مدام در حال تغییر است، مجلات مشهوری مانند: جهان سه بعدی 3D World که در آن اخبار انیمیشن  ماندگار می شود نیز بسیار مهم هستند. از آنها بخواهید تا شما را به دنیا معرفی کنند.

6 – خودتان را در یوتیوب معرفی کنید

برخی از انیماتورها فکر می‌کنند که اگر کار خودشان را در یوتیوب بگذارند نشان دهنده آماتور بودن آنهاست، به ویژه برای پروژه‌های تجاری. دیگران مخالف هستند. وقتی شرکت Three Legged Legs کارهای خود را در یوتیوب گذاشت، افراد زیادی از کارهای آنان بازدید می‌کردند. درست است که در این صورت بر اثر فشرده‌سازی تصاویر، کیفیت آنها افت پیدا می‌کرد، ولی Casey Hunt می‌گوید: ما می‌خواهیم مردم از تماشای کارهای ما و جزئیاتی که در آنها استفاده کرده‌ایم لذت ببرند.

7 – بسته‌ی چاپی (مطبو‌عاتی ،کاتالوگ،شرح کار) خود را ساده بنوسید

هنگامی که با هر فرصت تبلیغاتی مواجه می شوید در مورد آنچه که قرار است ارایه بدهید، کاملاً واضح وشفاف توضیح دهید. ارسال کامل بسته‌ی چاپی ناخواسته به هر شخص، اضافه کاری است. هیچکس نیازی به شناختن دستیار دوم مدیر ندارد. هر گونه اطلاعات بی‌ربط و کسل کننده سبب افزایش ریسک نادیده گرفته شدن پیام اصلی شما میشود.

8 –  شروع به جمع‌آوری ایمیل کنید

اجازه دهید تا بازدید‌کنندگان وبسایتتان ثبت نام کنند تا لیستی از ایمیل‌های آنان را تهیه کنید. تا برای اطلاع از آخرین بروزرسانی وبسایت و آخرین اخبار را در اختیارشان قرار دهید. منتها تا زمانی که خبر واقعی را اطلاع رسانی کنید، اخبار بی‌ربط و غیر‌ضروری را به ایمیل‌هایشان نفرستید، در غیر اینصورت بازدیدکنندگان حساب خودشان را لغو خواهند کرد. می توانید برای ایمیل‌های با حجم زیاد از نرم افزارهای تحت وب مانند، SendBlastPro که به آسانی در دسترس است و یا از Your MailingList Provider استفاده کنید.

9 – خودتان را در سراسر اینترنت معرفی کنید

در اینترنت سایت‌های بسیار معروفی در حال فعالیت هستند که آخرین اخبار مربوط به دنیای CG را منتشر می‌کنند از جمله: 3D Total و CGSociety و CG Channel و AWN چند نمونه از بهترین وبسایت‌های فعال هستند که می توانید با آنها در ارتباط باشید و با ثبت‌نام در این سایت‌ها خودتان را به جهان معرفی کنید.

10 – در جامعه‌های مجازی همیشه آنلاین باشید

انجمن‌های گفتگو محلی عالی برای هنرمندان به شمار می رود که در آنها با دیگر هنرمندان در ارتباط هستند. می توانید کارهای خودتان را از همه لحاظ بهینه کنید، تالارهای فعال CGTalk یکی از معروفترین تالارهای حال حاضر در دنیای CG به شمار می رود که در آن روزانه هزاران هنرمند همیشه آنلاین هستند و به فعالیت می پردازند. انجمن‌های دیگری مانند Polyloop و CGArena و همچنین تالار 3D World نیز وجود دارند که می توانید در آنها عضو شده، و نمونه‌کارهای خودتان را با دیگر هنرمندان به اشتراک بگذارید.

11 – وبلاگ‌ها و وبلاگ‌نویسان را بشناسید

بسیاری از هنرمندان برای خودشان وبلاگ دارند و در آنها نمونه‌کارهای خودشان و نمونه‌هایی از پروژه‌هایی که در آنها فعالیت داشته‌اند را قرار می‌دهند، شما می توانید در قسمت تماس، به مدیران آنها ایمیل بفرستید و از آنها بخواهید تا درمورد کار شما نظر دهند.

12 – تبلیغ و یا تبادل بنر کنید

بسیاری از هنرمندان تبلیغ نمی‌کنند و ترجیح می دهند گزینه‌های رایگان را امتحان کنند. اگر شما بودجه مناسب و کافی را دارید می توانید سراغ تبلیغ کلیکی گوگل بروید ولی اگر هیچ بودجه‌ای ندارید بهتر است با تبادل بنر از سایت Project Wonderful به خواسته‌هایتان برسید.

13 – فیلم کوتاه خودتان را در جشنواره ها شرکت بدهید

جشنواره‌ها محدود و پرهزینه هستند، اما می‌توانند سودهای بزرگی را به همراه بیاورند، به ویژه برای برندگان. اگر فیلم شما در جشنواره‌ها برای اولین بار موفق به کسب جایزه شود به احتمال زیاد برای شما نامه‌های دعوت به همکاری زیادی فرستاده خواهد شد. پس هرگز جشنواره‌های معروفی همچون سیگراف Siggraph و Withoutabox و … فراموشتان نشود.

14 – در حین انجام پروژه نیز زودتر تبلیغات را شروع کنید

هرگز صبر نکنید تا پروژه‌تان تمام شود و بعد تبلیغات‌اش را شروع کنید، این کار باید به طور موازی انجام شود، می توانید از وبسایت خودتان شروع به تبلیغات کنید و یا از وبسایت‌ها و وبلاگ‌های دیگران این کار را انجام دهید. با این حال شما خیلی زود متوجه تغییرات خواهید شد.

15 – اطلاعات فیلم خود را در وبسایت IMDB به ثبت برسانید

اگر پروژه‌ی‌تان وب‌سایت مخصوص به خود ندارد، پس منتظر نمانید و اطلاعات فیلم را در وبسایت IMDB دیتابیس اینترنتی مدیا به ثبت برسانید. کمی وقت بگذارید و اطلاعاتتان را پر کنید. هرگز صبر نکنید تا فرد دیگری این کار را به جای شما انجام دهد!

16 – ایجاد انجمن با موضوعات موفق

مردم پاسخ بهتری به یک موضوع با عنوان “نام شما: انیمیشن در حال ساخت من.” به جای ” اینو حتماً ببینید…” می‌دهند. خودتان را محدود به یک یا دو عکس در هر پست کنید و اطلاعات جدیدی را گاهی اوقات بنا به نیاز بدهید تا موضوع انجمنتان همیشه زنده بماند.

17 – نمایش خصوصی برای فیلمتان تدارک ببینید

بسیاری از تاتر‌ها این سرویس را ارائه می‌کنند و نباید ترسی از نظر گرانقیمت بودن آن داشته باشید. حتی در سوهو و لس آنجلس(LA) در این زمینه تخصص دارند. قیمت‌گذاری‌ها بستگی به مکان، تعداد صندلی، تاریخ، زمان و روز مشخص می شوند.

18 – فیلم کوتاه خودتان را با فرمت دی‌وی‌دی پخش کنید

می‌توانید فیلم خودتان را روی  DVD انتشار دهید، از آن می‌توانید برای فرصت‌های تبلیغاتی استفاده کنید، DVDها را می توانید از طریق وبسایتتان به فروش برسانید. می توانید با شرکت‌هایی که کار کپی DVD و یا CD انجام می دهند وارد مذاکره شوید.

19 – چیزهای عالی‌تر بسازید

رعایت کردن این نکات به شما کمک می‌کند. مهم نیست فیلم شما چقدر زمان برای نگاه کردن می‌طلبد. هنگامی که برتری فیلمتان مشخص شد، تبلیغات دهان به دهان هرچه سریعتر کار خود را انجام خواهند داد. این بدین معنی است که داشتن یک ایده‌ی بزرگ، استفاده از تصاویر خیره کننده، کمک گرفتن از انیمیشن، صداگذاری عالی و معرفی هوشمندانه،  موفقیت پشت موفقیت را نصیب شما خواهد کرد.

این مطلب 4 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو