skip to Main Content

شش مهارت کلیدی برای موفقیت به عنوان انیماتور

توضیحِ میرتوحید: بابی بِک یکی از موسسین و مدرسینِ مدرسه‌یِ انیمیشن منتور است و تا حدود زیادی مُعَرِفِ حضور مخاطبین وبسایت نیز می‌باشد. چیزی که در این متون نهفته و به ترتیب اولویت، درست هم چیده شده، تفکر صحیح و نهادینه شده‌ای هست که این استادان بزرگ به آن پایبند هستند و رشته‌ی تفکرشان را بر این پایه‌ها بنا کرده‌اند؛ تمامی این موارد را با دانشجویانِ خوش‌شانسِ مدرسه‌شان درمیان می‌گذارند و آنان را با این تفکر، به صنعتی وارد می‌کنند که جز این، چیز دیگری آن را نساخته. ابزارها و تکنیک‌ها مواردی هستند که در طی چند ماه یا چند سال می‌توان به آن رسید؛ ولی چیزی که ما از آن محروم هستیم انتقال نحوه‌ی تفکر انسانهای سرآمد این صنعت به داخل هست و سخت‌تر از آن، توضیح و تبیین و حتی نهادینه کردن این تفکرات در میان هنرمندانِ اکثریت جوان. برایم بسیار جالب است که “فروتن بودن” و “اشتراک گذاری دانش”، مواردی بودند که ۲ خط بیشتر از بقیه درگیر کلمات شده‌اند و این بسیار ارزشمند است.دایره‌ی فعالیتِ ما هم به مانند دیگر زمینه‌های هنری بسیار کوچک است و باید با کمک به یکدیگر، در “کل” بهبودی حاصل کنیم.

این شش مورد، در کار حرفه‌ای شالوده و بنیان است، حتی با اجرای تک‌تکِ این موارد می‌توان یک موجی ایجاد کرد، موجی که چاره‌ای جز ایجاد کردنش نیست! فکر می‌کنم در تمامی زمینه‌های هنری این موارد صادق باشند.  باید راه حرفه‌ای بودن را یاد گرفت و در مسیر آن گام برداشت. با این‌ها، “حرفه‌ای” بودن، با دَم از “حرفه‌ای‌گری” زدن و  “کاربر” بودن، تفکیک خواهد شد.

از زبان بابی بک:

عاشق کارم هستم، برای دیدن دانشجویانی می‌روم که میل گسترده و شور‌ و‌ شوقی عجیب برای مقابله با چالشهایی دارند که رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند، ولی همه موفق نمی‌شوند!
اینجا شش حوزه کلیدی که در اشخاص موفق انیماتور دیده‌ام، ذکر شده است:

۱-فروتن باشید: نگرش، نقش عمده‌ای در موفقیت شما دارد. چه کسی دوست دارد در تنش کار کند؟ من دوست ندارم و مطمئنم شما هم دوست ندارید. نه به این معنی که اجازه دهید هر کسی شما را خفیف کند. اعتماد به نفس در خود ایجاد کنید، افکارتان را به اشتراک بگذارید و به دیگران هم احترام بگذارید. به یاد داشته باشید: به جز شما و افکارتان، راه‌های متعددی برای مقابله با چالش‌ها وجود دارد.

۲-عطش داشته باشید: من اینو دوست دارم. در انیمیشن منتور به این”ذهن مبتدی” می‌گویم. بهبود مستمر یکی از ارزش‌های ماست. همیشه چیز‌های بسیاری برای یادگیری هست. وقتی گیر می‌کنید، به روش‌ها و راه‌هایی جدید فکر کنید، روش تفکر خود را بهبود بخشید تا جواب به شما الهام شود.

۳-تمامی دانسته‌های خود را به اشتراک بگذارید: جمله‌ای معروف هست:” در از دست دادن است که دریافتی حاصل می‌شود.” من واقعا عاشق این جمله هستم و قابل اجرا نیز هست.کسانی که نظرات و دانسته‌های خود را به اشتراک می‌گذارند، همان‌هایی هستند که به نظر می‌رسد سریعتر از کسانی که فقط اطلاعات ذخیره می‌کنند، پیشرفت دارند. وقتی چیزی یاد‌ می‌گیرید که مهارت‌هایتان را بهبود می‌بخشد، آن دانسته را به دیگری هم انتقال دهید. از آنچه بعدش خواهد آمد، شگفت زده خواهید شد.

Shawn Kelly, Carlos Baena, Bobby Beck
Shawn Kelly, Carlos Baena, Bobby Beck

 

۴-یکجا ننشینید: تمرکزتان را از دست ندهید. این فقط مسئله زمان است. به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید یادگیری، تمرین و رشد را متوقف کنید. مطمئن شوید ذهن خود را با آب و خوراک خوبی نگه‌ می‌دارید.

۵-مواظب صدای همهمه گریملین باشید: به احتمال زیاد همیشه وجود خواهد داشت (موجود کوچولوی سبز رنگ بدجنس). صدایی که در سَرِ ماست و دلالت بر ناامنی ما دارد. هیچ راهی برای خاموش کردنش نیست. پس به فکر پایین آوردن ولومش باشید!، اگر این ولوم روی ۱۰ هست، آن را روی ۵ تنظیم کنید. در طول زمان آن را بشناسید و صدایش را خفه کنید.

۶-تعادل طبیعی: زندگی یک انیماتور لزوما نباید مثل فیلم‌های انیمیشن باشد!، کسی موفق است که شور و شوق برای زندگی به همان اندازه یا بیشتر هم داشته باشد، سپس انیمیشن کار کند. مطمئن باشید که باعث رشد شما خواهد شد.

منبع: وبلاگ انیمیشن منتور

لینک‌های مرتبط:


Bobby Beck

انیمیشن به عنوان یک شغل

مهارت های اجتماعی چگونه در حرفه انیمیشن تاثیرگذار است؟

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 12 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو