skip to Main Content

جبران خلیل جبران، از کتاب تا انیمیشن

Kahlil Gibran's The Prophet
جبران خلیل جبران

کتاب پیامبر از جبران خلیل جبران که شهرتی جهانی‌ برای خود کسب نموده، پس از چیزی کمتر از یک صده، از میان کاغذ‌های کتاب، به کاغذ‌های انیمیشن راه یافت. طبق گزارش شبکه‌ی خبری Deadline.com, این کتاب پر فروش، به تهیه کنندگی Salma Hayek و کارگردانی Roger Allers که در کارنامه خود Lion King را به ثبت رسانده، به تولید انیمیشنی خواهد رسید.

جبران خلیل جبران (۶ ژانویه ۱۸۸۳ – ۱۰ آوریل ۱۹۳۱) از نویسندگان سرشناس لبنان و آمریکا، خالق اثر بسیار مهم و مشهوری چون پیامبر است. وی که از خانواده‌ای مسیحی‌ منصوب به مارون مقدس در شمال لبنان به دنیا آمد، سواد خواندن و نوشتن را در حضور کشیش کلیسا آموخت و به دلیل فقر خانوادگی، به همراه مادر و خواهرانش در ۲۵ ژوئن ۱۸۹۵ از لبنان به آمریکا مهاجرت کرد. وی در سن ۱۲ سالگی، مسیر خود در راه هنر را از آشنایی با اساطیر یونان، ادبیات جهان، نوشته‌های معاصر و عکاسی پیدا کرد.

کتاب “پیامبر”، نوشته‌ی خلیل جبران، مجموعه‌ای ۲۶ قسمتی از نوشته‌های شعر گونه‌ایست که داستان پیامبری را به قلم می‌کشد که حدود ۱۲ سال، در شهری از ایتام زندگی‌ می‌کند. پیامبر تصمیم بازگشت به خانه اش را دارد و در مسیر خود، به گروهی از انسان‌ها بر خورد می‌کند که با آنها در مورد نکات مهم زندگی و تجربه‌های انسانی‌ می‌پردازد.

Salma Hayek (left) and Roger Allers
Kahlil Gibran's The Prophet

این مطلب یک دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو