skip to Main Content

آردمن با نوکیا در کتاب ثبت اختراعات

به قلم، امیر رضا تمدن دوست

بار دیگر استودیوی آردمن با تکنیک های بی‌ نظیر گروه کارگردانیش (Will Studd, Ed Patterson)، موفق به ثبت نام خود در کتاب ثبت رکورد‌ها شد. دست آورد این گروه، ثبت بزرگترین ضبط استاپ‌ موشن به نام گولپ(Gulp) جهت ساخت یک آگهی‌ بازرگانی برای نوکیا بوده، طبقه مدارک درج شده در کتاب گینس.

ضبط فیلم با استفاده از نوکیا N8 انجام شده تا به کاربران تلفن‌های همراه، نهایت استفاده از یک موبایل در دنیای واقعی‌ را به نمایش بکشد. نمایش نامهٔ این فیلم کوتاه، ماجرای پیرمرد ماهی‌ گریست که در امواج دریا مشغول به صید که توسط یک ماهی‌ غول پیکر بلعیده میشود. ولی‌ در پایان موفق به فرار می شود.

فیلم، ساخته شده از امواج دریا بر روی شنهای ساحل است. نقاشی صحنه ‌های ساحل و تصویر گری, به دست  Jamie Wardly و تیم هنرمندنش در سواحل South Wales به همیاری 30‌ دانشجوی داوطلب به اجرا در آمده. برای ساخت اجزای صحنه از عناصر بسیار ساده یی‌ مثل جلبک‌های دریایی‌، طناب و تور ماهی‌ گیری استفاده شده.

استودی آردمن برای اجرای نقش ماهیگیر، ماکتی به ابعاد واقعی‌ از یک قایق و پیرمرد ماهی‌ گیر را طراحی و اجرا نمودند.

بیشتر در مورد فیلم برداری:

تمامی صحنه‌های فیلم با استفاده از نوکیا N8 و دور کارل زیس با کیفیت ۱۲ مگا پیکسل و در ارتفاع ۳۶ متری از سطح ساحل اجرا شده است. ابعاد سطح فیلم برداری ۴۲.۷۱ متر در ۲۴ متر ذکر گردیده.

مشاهده انیمیشن

مشاهده مراحل ساخت

این مطلب یک دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو