skip to Main Content

می‌خواهید هنرمند سه‌بعدی باشید‌؟

Image By : Tsvetomir Georgiev

هنر سه بعدی (3D art )  با ایجاد و دستکاری Mesh‌ها و ساخت مدل‌های: اشیاء‌، کاراکتر‌ها و صحنه‌ها به وجود می‌آید. هنر سه‌بعدی همه جا کاربرد دارد؛ از تبلیغات چاپی گرفته تا وب سایت‌ها، تلوزیون، فیلم‌ها، بازی‌های رایانه‌ای و … .

چه کسی هنرمند سه بعدی (‌3D Artist‌) است‌؟ خب، بدیهی است که شما باید دید خوب هنری داشته باشید. بیشتر افراد شروع به یادگیری هنر سه بعدی می کنند و یاد می گیرند که با نرم افزار ها چگونه بک گراند بسازند و یا طراحی و رنگ آمیزی کنند در حالی که در جایی دیگر استودیو هایی هستند که صرفا به جهت تسلط در نرم افزار اقدام به استخدام افراد نمی کنند و بر اساس قدرت نمونه کارهای طراحی با دست نیرو های خود را انتخاب می کنند.

مجسمه سازها، و کسانی که قبلا با تکنیک های ClayMotion و Animatronics در فیلم ها کار می کردند، به راحتی می توانند هنر خود را به سمت 3D Art پیش ببرند. حتی اگر شما آموزش های آکادمیک در فرم هنری سپری نکرده باشید و صرفا به مباحث پایه تسلط کافی داشته باشید، می توانید کار های در خور توجهی با هنر 3D تولید کنید.

.

.

www.erorrijus.com

.

اما چند نکته مهم :

1-  تمرین‌. هنرمند سه‌بعدی باید صبور باشد. بسیاری از مبتدیان بطور ناعادلانه ای خود را با هنرمندان بزرگ مقایسه می‌کنند، کسانی که سالها تجربه در این زمینه دارند. این مقایسه می تواند محرک خوبی برای آنها باشد و یا می تواند به سادگی تبدیل به عقده ی روحی شود. برخی معتقدند خیلی راحت می توان آن را یاد گرفت، “‌ممکن است در عرض چند دقیقه دستورات را یاد گرفت اما یک عمر طول می کشد تا تبدیل به یک استاد شد.‌”

2- تیزبینی. هنر 3D گونه متفاوتی از هنر است، هنرمندان تیزبین تمایل به داشتن پس زمینه ای در زمینه مبانی کامپیوتر در مقایسه با هنرمندان غیر دیجیتال دارند. تجربه در برنامه نویسی کامپیوتر در محافل شایع است، گرچه لزوما حیاتی نیست. این هنرمندان بسیار مدبر و خودکفا هستند و چشمان بسیار تیزبینی در کشف و آنالیز جرئیات دارند. گاهی اوقات با مشکلاتی روبرو خواهید شد که قابل مقایسه با هر هنر سنتی دیگری نیست ! و ممکن است کسی به کمک شما نیاید.

3- باید سخت کار کنید. اگر کار آسانی می‌خواهید، همین الان یک مداد بردارید و یا یک کاغذ را لوله کنید ! . هنر 3D فورا به نتیجه نمی‌رسد . در واقع باید ساعت ها، روزها و حتی هفته ها وقت صرف کنید تا یک مدل را کامل کنید تا وارد مرحله ایجاد بافت شود. هنر 3D خاص است، بنابراین لازم است تا از طراحی گرفته تا بازیگری را خوب بدانید تا بتوانید یک خروجی خوب را ارائه دهید .

4- انتقاد پذیر باشید. در نهایت احساس خواهید کرد که کارتان را به یک هنرمند متخصص نشان دهید تا مورد بررسی قرار گیرد. اگر در تلاش هستید تا چیزی را از نو خلق کنید، چیزی دور از ذهن یا خیلی واقعی، باید در یک روز کاری پذیرای حرف ها، نظرات و انتقادات بسیاری باشید.

Image By : Syros Pourlatifi
Image By : Mariano Steiner

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 5 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو