پویانما، مباحث تخصصی انیمیشن سه‌‌بعدی

یک انیمیشن ایرانی به جشنواره برلین راه پیدا کرد

Fateme_Goodarzi_Puyanamaانیمیشن کوتاه «روباهی که به دنبال صدا رفت» ساخته فاطمه گودرزی در بخش نسل شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین به نمایش درمی‌آید.

برگزارکنندگان برلیناله پنجشنبه عصر اسامی فیلم‌های بخش نسل این دوره جشنواره برلین را اعلام کردند که متمرکز بر کودکان و نوجوانان است.
بحش نسل شامل دو بخش مسابقه نسل Kplus و نسل 14Plus است. 60 فیلم بلند و کوتاه از بیش از 34 کشور برای حضور در این دو بخش انتخاب شده‌اند که در میان آن‌ها 31 فیلم برای اولین بار در دنیا در برلیناله نمایش داده می‌شوند.

انیمیشن کوتاه «روباهی که به دنبال صدا رفت» به کارگردانی فاطمه گودرزی از ایران در بخش فیلم‌های کوتاه – نسل 14Plus در بخش خارج از مسابقه روی پرده می‌رود.

این فیلم از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و پیش از این در جشنواره‌هایی در فرانسه، ایتالیا و کانادا به نمایش درآمده است.

گودرزی 38 ساله فارغ‌التحصیل دانشکده هنر و معماری است. «کشاورز و گاو»، «مادربزرگ پرنده» و «ماهوری» از دیگر فیلم‌های کوتاه انیمیشن اوست. گودرزی سال 1388 بازی کامپیوتری «روباهی که دنبال صدا رفت» را برای واحد بازی‌های رایانه‌ای کانون ساخت.
شصت و سومین دوره جشنواره فیلم برلین 7 تا 17 فوریه 2013 (19 تا 29 بهمن) برگزار می‌شود.

میر‌توحیدرضوی

نظرتان را بنویسید

آمار پویانما در یک نگاه

  • 56,552
  • 967
  • ۲۱ آذر, ۱۳۹۶

تلگرام پویانما

نوشته‌های تصادفی

پویانما را دنبال کنید