skip to Main Content

آلن منکن در آستانه‌ی افتخاری بزرگ قرار گرفت

کافه سینما با نامزدی در شصت و پنجمین دوره جوایز امی، آلن منکن، آهنگساز برجسته فیلم های سینمایی در آستانه کسب افتخاری بزرگ قرار گرفت.

به گزارش کافه سینما٬ آلن منکن نام آشنایی برای علاقه مندان به آثار سینمایی و به خصوص انیمیشن های کمپانی والت دیزنی است. کسی که آهنگساز چند تا از به یاد ماندنی ترین انیمیشن های این کمپانی مثل پری دریایی کوچک، دیو و دلبر، علاءالدین، پوکاهونتاس، گوژپشت نتردام، هرکول و TANGLED بوده و با دریافت 8 جایزه اسکار، بیش از هر انسان زنده ای روی زمین جایزه اسکار دریافت کرده است. منکن امسال به واسطه ترانه ای که برای یکی از قسمت های مجموعه همسایه ها (محصول شبکه ABC) ساخته، نامزد دریافت جایزه امی شده و در صورت دریافت جایزه، به باشگاه E.G.O.T خواهد پیوست. باشگاه افرادی که هر چهار جایزه اصلی هنری آمریکا (امی، گرمی، اسکار و تونی) را دریافت کرده اند. منکن در صورت دریافت جایزه امی، دوازدهمین نفری خواهد بود که این افتخار را به دست خواهد آورد. از میان افراد مشهور سینمایی، پیش از این افرادی چون مایک نیکولز، آدری هپبورن، هلن هایز، جان گیلگود، مل بروکس و ووپی گلدبرگ هر چهار جایزه را به دست آورده بودند. منکن پیش از این برای انیمیشن های پری دریایی کوچک، دیو و دلبر، علاءالدین و پوکاهونتاس هشت جایزه اسکار (چهار جایزه در رشته بهترین موسیقی متن و چهار جایزه در رشته بهترین ترانه) دریافت کرده بود. او همچنین 7 بار هم جایزه گرمی را دریافت کرده و سال گذشته هم برای موسیقی نمایش Newsies جایزه تونی را به تالا افتخاراتش اضافه کرده است. نامزدی امسال منکن در جوایز امی، اولین نامزدی او در این جوایز محسوب می شود.

سید آریا قریشی

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 0 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو