skip to Main Content

انیمیتِ دو یا چند کاراکتر در یک پلان (3)

کاراکترها چگونه به یکدیگر نگاه می‌کنند؟

خب، یک بار دیگر این هم به مقدار شناخت‌شان از یکدیگر بستگی دارد. وقتی 2کاراکتر عاشق هم باشند، مستقیماً به چشمان هم خیره نگاه می‌کنند. هر یک‌ خود را تقدیم دیگری می‌کند!، از آنجایی که هر کاراکتر به دنبال چشمان دیگری هست، آنها به صورت جهش‌هایی بسیار خفیف جلوه می‌کند. در حین انیمیت باید این نکته را نیز یه یاد داشته باشیم.


هنگامی که دو شخص به صورت رقابتی و یا عصبانی به چشمان هم نگاه می‌کنند، چشم‌هایشان به نوعی در موقعیت میانی دو چشمِ فردِ مقابل قفل می‌شود. چشم‌ها حرکت‌های خفیف ندارد. تا جایی که امکان داشته باشد، آنها سعی می‌کنند کمترین پلک را بزنند.

وقتی 2نفر موقعیت فردی یکدیگر را نمی‌دانند، چشمانشان تماس‌های کوتاهی با هم خواهد داشت. در بعضی موارد، جسارت در این نوع نگاه، و ورود به فضای شخصی، گرفتن دست آن شخص به صورت فیزیکی معنا می‌شود. شخصی که اعتماد به نفس بیشتری دارد، تماس چشمی بیشتری برقرار می‌کند و در این حالت احتمالاً فرد مقابل نگاهی کوتاه به اطرافش می‌اندازد. و مثال‌های بسیاری که همگی از زندگی واقعی سرچشمه‌ می‌گیرند.

وقتی 2کاراکتر باهم صحبت می‌کنند:

با توجه به موضوع مورد صحبت، شخص صحبت کننده می‌تواند تحرک بسیاری داشته باشد و به صورت آزادانه به اطراف نگاه کند تا منظور خودش را به درستی بیان کند، در حالی که نیم‌نگاهی به شخص شنونده هم دارد تا عکس‌العمل‌های او را زیر نظر داشته باشد. شنونده به گوینده نگاه می‌کند، وقتی صحبت تمام می‌شود، گوینده هم به شنونده نگاه می‌کند، این سیگنال به شنونده می‌گوید که اکنون نوبت اوست که پاسخ دهد. وقتی پاسخ داده می‌شود، شخص شنونده ممکن است بخواهد چیزی بگوید و در صدد قطع کردن حرف‌هایش باشد، این را می‌تواند با زبان بدن به او بگوید. ممکن است هر دو در زمان مشخصی حرف یکدیگر را قطع کنند.

اگر شنونده به اطراف نگاه کند و بی‌حوصله باشد و یا با حالت خمیازه باشد، این بدان معنی است که حرف‌های شخص مقابل کم اهمیت است.

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 2 دیدگاه دارد.

  1. دست شما درد نکنه
    این نکات ریزه که یک انیمیشن رو به حد اعلا میرسون.این مقاله خیلی به نکات خوبی اشاره میکنه
    باتشکر از پویانما

  2. درود و سپاس از این همه لطف من برنامه های عروسکی می سازم برای تی وی میخوام انیمیشن رو شروع کنم مطالب شما واقعا عالیه دست مریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو