skip to Main Content

100 مرد تاثیر گذار در دنیای انیمیشن (قسمت اول)

به افتخار بزرگان انیمیشن و جلوه های ویژه، همه با هم در یک لیست جمع شده‌اند، بزرگترین نامهایی که باعث شده‌اند که ما انیمیشن را بشناسیم 100 نفر از پر نفوذترین افراد در این هنر‌اند که  از دیزنی گرفته تا پارامونت و از پارامونت تا پیکسار، در این سری، شما 100 نفر از تاثیر گذارترین افراد در انیمیشن را خواهید شناخت:

100 – Ken Anderson: انیماتور دیزنی، به عنوان یک انیماتور، نویسنده و کارگردان هنری تقریبا 50 سال به دیزنی خدمت کرده است. وی نقش‌های کلیدی در انیمیشن‌های، سفید برفی و هفت کوتوله،  پینوکیو، 101 سگ خالدار و کتاب جنگل داشت‌. او در دیزنی‌لند به همراه والت کار می‌کرد و در سال 91 به عنوان افسانه دیزنی‌ به رسمیت شناخته شد.

99– Richard Williams‌: که اصالتا کانادایی است و در کانادا به دنیا آمده است، در حال خدمت به عنوان کارگردان انیمشن در دیزنی است. وی همچنین انیماتور دو کاراکتر فیلم انیمیشن مشهور پلنگ صورتی است. وی همچنین به خاطر نویسندگی کتاب بسیار مشهور “Animators Survival Kit” تحسین شده است.

 

98 – Carl Barks‌: اگر شما سری کارتون های دونالد داک را دیده باشید، حتما Carl Barks را دیده‌اید، او همچنین انیمیت «عمو آدام خسیس» را نیز بر عهده داشته است.‌ در دیزنی به عنوان نقاش (Painter) مشغول به کار بود‌، مرگش تنها چند روز قبل از تولدش رخ داد و در سن 99 سالگی از دنیا رفت.

 

 

97 – Grim Natwick‌:‌ او در عصر خودش روی چند پروژه‌ی انیمیشن کار کرده است (از جمله در استودیو ماکس فلایشر، دیزنی و UPA) او همچنین خالق کاراکتر کارتونی بتی بووپ (Betty Boop) است که در حال حاضر بازارهای چین را پر کرده است، همچنین کمک زیادی به شخصیت سفید برفی کرد.

این مطلب 2 دیدگاه دارد.

  1. دستتون درد نکنه آقای میر‌امیدرضوی و ممنون از مطلب مفیدتون. صرفا جهت تکمیل مطلب لازم دونستم اشاره کنم، که آقای ریچارد ویلیامز نویسنده انیمیشن مشهور پلنگ صورتی نیستن؛ تنها همکاری ایشون در مورد این کاراکتر، کارگردانی عنوان بندی انیمیشنی فیلم زنده پلنگ صورتی دوباره ضربه می‌زند (1976) The Pink Panther Strikes Back هست (از مجموعه فیلم‌های زنده پلنگ صورتی با شرکت پیتر سلرز). در ضمن همونطور که اشاره کردین، ایشون مولف کتاب بسیار مشهوری هستن که البته اسم دقیق‌‌ترش هست Animator’s Survival Kit که به نوعی ترجمه تحت اللفظی‌اش می‌شه: «بسته نجات‌بخش انیماتورها». البته این کتاب رو به اسم « راهنمای جامع انیمیشن» ترجمه کردیم. با سپاس از زحمت‌های شما.
    فرناز خوشبخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو