skip to Main Content

نگرش حرفه‌ای در انیمیشن، یا انیمیشن به عنوان یک شغل؟

     این مهم است که شما حتی قبل از اینکه اولین کارتان را شروع کنید نگرشی حرفه‌ای در خود به وجود آورید . یک حرفه‌ای می داند که تولید انیمیشن یک شغل است‌. از شما انتظار می‌رود در سطح مشخصی از استانداردها کار کنید‌، از صنعت و تجارت مربوط به کارخود آگاهی داشته باشید، خوب گوش کنید، در قبال نظرات و پیشنهادات راه حل‌های خلاقانه بیابید‌، و این کار را با رعایت اصول و مبانی مورد نظر بازار انجام دهید‌.

     گرچه شما بسیار تمایل دارید به دیدگاه خلاقانه‌تان متعهد بمانید‌، لیکن باید با خردمندی تصمیم بگیرید در نبردی وارد شوید که واقعا ارزش جنگیدن داشته باشد‌. بیشترین اشتباهات مشترکی که از غیر حرفه ای‌ها سر می‌زند جبهه گرفتن در قبال درخواست‌هایی برای تغییر و نیز عدم پذیرش تغییراتی که باید انجام شوند است، چنانچه گویی قرار است بلایی سرشان بیاید‌، جنگیدن بر سر هر چیز کوچکی به جای کسب دانش در این خصوص که کدام نبردی واقعا ارزش جنگیدن دارد‌؛ نگرانی دایمی از اینکه هر کسی آن بیرون منتظر فرصتی است تا ایده خلاقانه شان را بدزدد، و یا بروز رفتارهای زودرنجانه و حساسیت، بیش از حد بوده و این به کل سیستم لطمه خواهد زد.

     اگر شما دیدگاهی تدافعی دارید‌، از شر آن خلاص شوید‌. اگر می‌خواهید در کار خود خبره شوید یک اتاق زیرشیروانی اجاره کنید و شعر بنویسید‌. اگر پوست نازکی دارید از کرگدن الگو بگیرید‌. به یاد داشته باشید که آن یادداشت‌ها و بازخوردها حمله‌ی شخصی به شما نیستند‌، این‌ها زمینه‌هایی حرفه‌ای‌ست که شغل شما را تشکیل میدهد که طی آن باید به کارفرمایانتان آنچه را که می‌خواهند و در زمانی که می خواهند بدهید‌. این درباره انجام ‌درست کارها‌، رساندن آنها در زمان‌های خواسته شده و انجام کاری در سطح عالی در کل فرایند است‌.

 

     هنگامی که واقعا نیاز است در موقعیت دفاع از تمامیت کارتان قرار گیرید حتما آن را انجام دهید‌. برای یک مشاجره‌ی حرفه‌ای جهت اثبات دیدگاهتان آماده باشید‌. شما اجازه ندارید خیلی راحت بگویید‌: “چون من فکر میکنم…”‌.

     شما دست نوشته های سر گرم کننده‌‌ی بسیاری در این زمینه ها خواهید داشت‌، اما هیچوقت فراموش نکنید‌، پیش از هر چیز این یک شغل است و شما باید مانند یک حرفه‌ای عمل کنید‌.

شش مهارت کلیدی برای موفقیت به عنوان انیماتور

.

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 3 دیدگاه دارد.

  1. مرسی از سخنان شما ولی پیش از هر چیز انیمیشن یک شغل نیست یک هنر است و زیبا نیست که جایگاه هنر واقعی را با پول در آوردن (یا همان شغل) در سطح پایینی قرار بدیم…
    البته که هرکس مختار است تا راه کسب درآمد خودش را خودش انتخاب کنه !
    ” اما هیچوقت فراموش نکنید‌، پیش از هر چیز این یک شغل است”
    واقعا جمله ی مناسبی نیست و خیلی جای بحث داره !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو