skip to Main Content

“گربه چکمه پوش” با ۳۴ میلیون دلار فروش, شکستی برای Dreamworks

“گربه چکمه پوش ” (Puss in the Boots) ساخته اخیر کریس میللر (Chris Miller)، کارگردان سری فیلم‌های شرک (Shrek)، با فروش ۳۴ میلیون دلاری خود در هفتهٔ اول اکران، به مزاج سرمایه گذاران فیلم چندان خوش نیامد. تا این حد که سهام Dreamworks، کمپانی تولید کنندهٔ فیلم نیز در روز دوشنبه با ۸ در صد افت در بازار بورس  همراه بود.

منتقدین فیلم و سینما، مصادف بودن تاریخ اکران فیلم با شروع جشن هالووین (Halloween) و کشش اکثریت علاقه مندان سینما به فیلم‌های ترسناک در این روز‌ها را دلیل کم رنگ شدن فروش این فیلم ۱۳۰ میلیون دلاری می‌دانند. کارشناسان، رقم ۴۰ تا ۴۵ میلیون دلار در هفتهٔ اول اکران را، یک فروش سودده می‌دانستند؛ در حالی‌ که این عدد از حد ۳۴ میلیون دلار بالا تر نرفت.

Doug Creutz، تحلیل گر سینما در مصاحبهٔ خود با Yahoo! Finance یاد آوری نمود فیلم Puss، کم فروش‌ترین هفتهٔ نخست اکران را در تاریخ فروش فیلم‌های دریمورکس از زمان به روی صحنه رفتن Antz از سال ۱۹۹۸ داشته. برخی‌ کار شناسان دیگر نیز، اخبار‌های حاشیه ای همچون اخبار بازار بورس و همچنین هوای نامساعد در کشور‌های اروپایی‌ را دلیل استقبال کم و به حاشیه رفتن فیلم از نظر عموم می‌دانند.

به این ترتیب و با چنین استقبالی توزیع فیلم Puss بر روی DVD برای Dreamworks نیز رقابت دیگری در برابر حریفان سینمایی خود خواهد بود.

این مطلب 3 دیدگاه دارد.

  1. دلیل اهمیت مبلغ فروش در هفتهٔ اول، قدرت توزیع کنندهٔ فیلم رو نشون میده. برای مثل، اگر Sony Pictures بخواد یه فیلم را منتشر کنه، این قدرت رو داره که خیلی‌ از سینماهای آمریکا رو رزرو کنه برای فروش بیشتر. این، بیشتر حول محور جلب توجه سرمایه گذران فیلمه.

  2. من نمیدونم هفته اول چه قدر مهمه که آقای Doug Creutz این جوری حرف میزنه ولی به نظر من چیزی که مهمه فروش نهایی فیلم هست که بالغ بر مبلغ $548,960,504 بوده که با مقایسه با کارهای دیگه مثل کنگفو پاندا مبلغ بدی که نیست ، قابل قبولم هم هست ، مثلا how to train your dragon با فروش 494,878,759 انقدر موفق بوده که زمزمه های تولید قسمت دومش هم هست تازه بوجه شم 160 میلیون بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو