skip to Main Content

Pan , Track , Zoom و تصاویر تمدید یافته یا Extended frames

برای نشان دادن  حرکات دوربین (Zoom , Track , Pan) در استوری بورد، راه های استانداردی وجود دارد که شما را به هدفتان خواهد رسانید.
هنگامی که یک سگ، نانی را برای خوردن پیدا می کند ولی نانوا در کنار میز ایستاده، شما باید به نمای POV سگ کات کنید که از روی نان به سمت نانوا نگاه می کند” حرکت Pan دوربین ” تصویر بزرگتری از صحنه در استوری بورد طراحی می شود و سپس بوسیله ی فلش ها و کادر های دوربین در اول و آخر حرکت با رنگ های جدا روی تصویر مشخص می شود.

در تکنیک زوم نیز به همین شکل است، شما تصویر فریم را با ابعاد واقعی دارید و سپس بوسیله ی مربعی کوچک  روی موضوع مورد نظری که دوربین باید  روی آن زوم کند، می کشید و با فلش هایی مسیر کادر اصلی به کادر بعدی را با رنگ هایی متفاوت مشخص می کنید. در فریم زیر می توانید نحوه ی مشخص کردن زوم روی فریم را ببینید.

اگر در شاتی باید از حرکت تراکینگ Track دوربین استفاده کنید، تصویری بزرگتر از صحنه توسط طراح استوری بورد کشیده می شود، سپس در کادر های مختلف و با فلش هایی، حرکت سوژه و اندازه ی فریم ها مشخص می شود که به صورت آشکاری بیانگر این است که دوربین چگونه کاراکتر را تعقیب می کند. در تصویر زیر، دوربین گربه را تعقیب می کند تا وقتی که از پنجره به بیرون می پرد.
در کل، استوری بورد باید گویا باشد، از به کار بردن اطلاعات اضافی و خطوط مبهم بپرهیزید، چرا که باعث کندی انتقال اطلاعات و فهم استوری بورد شما خواهد شد.فرم های مهم را پر رنگ کنید، اگر آنها را دستی اجرا کرده اید، اسکن کنید و در فتوشاپ فریم ها را تمیز کنید، کنتراست ها و عمق میدان ها را ایجاد کنید، می توانید کراکتر را در بک گراند بدون نیاز به طراحی مجدد آن کپی کنید. و بسیاری امکانات دیگر که روی سرعت کار و کیفیت کارتان تاثیر خواهد گذاشت.

در همین زمینه

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب 3 دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو