skip to Main Content

سیلوئت ها silhouettes

سیلوئت، شکل سراسری یکپارچه شده ی بدن ( یا هر موضوع دیگری) با یک رنگ تیره (معمولا سیاه) است. یک عکس تمام قد از خودتان را وارد فتوشاپ کنید و بوسیله ی ابزار Select تمامی خطوط بیرونی بدنتان را انتخاب کنید ، سپس داخل آن را با ابزار Fill از یک رنگ پر کنید. اکنون شما یک سیلوئت از بدنتان را ساخته اید که فقط خطوط بیرونی بدنتان و حالت کلی را می توانید ببینید و از جزئیات درونی خبری نیست !

silhouette practice by : shinypants

هرقت کسی را می بینیم، اول شکل سراسری یا سیلوئت او را می بینیم، سپس به دیگر جزئیاتش دقت می کنیم ( این عمل به صورت اتوماتیک انجام می شود ) چون می خواهیم وضعیت کلی بدن را تشخیص دهیم ، فاصله، احساس و سپس به چشم ها نگاه می کنیم.
یکی از موارد استفاده ی سیلوئت ها، برای نشان دادن وضعیت احساسی آنهاست، در اینجا باید اهمیت زبان بدن را یادآور شویم ، به این معنی که : حالت بدن به گونه ای باشد که اگر سیلوئت آن را چک کنید، نشانگر احساسی باشد که توسط زبان بدن منتقل می شود.
زبان بدن یا Body Languege اطلاعات زیادی را از احساس کاراکتر بیان می کند، شما باید زبان بدن را با حالت صورت و درون کاراکتر هماهنگ کنید تا  بیننده بیشتر جذب شده و تحت تاثیر باشد.
به عنوان مثال: اگر کاراکتر شما واقعا خوشحال است، می توانید بهترین حالت صورت را برایش ایجاد کنید، ولی اگر او را از لحاظ ایستایی در حالت نامناسبی قرار دهید، به هدف خود که همان بیان خوشحالی کاراکتر بود، نخواهید رسید.
فرض کنید که کاراکتری در حال نوشیدن آب از داخل بطری است، صورت او دقیقا رو به دوربین است و آب را از بطری می نوشد، در این حالت، دست و بطری از سیلوئت خارج خواهد شد، آیا بیننده حدس خواهد زد که او در حال نوشیدن آب از داخل بطری است ؟ بله ! ولی نه به سرعت و زیبایی زمانی که شما سیلوئت کاراکتر را مد نظر داشته اید!. خوب اکنون کاراکتر را کمی سه رخ در نظر بگیرید، دوباره سیلوئت را چک کنید، خواهید دید که بسیار بهتر و زیباتر از حالت قبل است و حرکت کاراکتر سریعا توسط مخاطب دریافت می شود.

در همین زمینه

میر‌توحیدرضوی

من عاشق انیمیشن هستم و در همین زمینه هم در پراگ مشغول به کار هستم. بیش از 10 سال هست که از تامین محتوی و انتشار مطالب و تجارب مرتبط با انیمیشن در پویانما و مدیریتِ اون به همراه برادرم لذت می‌بریم. من رو میتونید در اینستاگرام پیدا کنید. لینک‌های مرتبط همین پایین هست:

این مطلب یک دیدگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
جستجو