پویانما، مباحث تخصصی انیمیشن سه‌‌بعدی

ویدئو: چگونه می‌توانم کارگردان انیمیشن شوم؟

در این ویدئوی ۱۵ دقیقه‌ای میرتوحید رضوی در مورد این‌که چطور خودتان را تبدیل به کارگردان انیمیشن بکنید صحبت می‌کند. در این ویدئو ۳ روش عمده برای تبدیل شدن به کارگردان انیمیشن مطرح شده است “رفتن به آموزشگاه یا دانشگاه؟” “خودآموزی؟” و یا “سلسه‌مراتبی؟”

می‌توانید از آنها استفاده کنید! در ضمن تجربیات شخصی نیز در این میان مطرح می‌شود. امیدواریم مفید واقع شود.

 

 

میر امید رضوی

۱۴ نظر

 • درود بر توحید عزیز.
  واقعا خوشحالم که هم این همه مدت زحمت کشیدی و تجربه و مهارت کسب کردی و هم اینا رو داری انتقال میدی. بیش از هر چیزی برای من خستگی‌ناپذیریت در این کار ارزشمنده و خب این صفت امروزه مثل کیمیا باارزش و دست‌نیافتنیه! در نتیجه هم ازش خوب استفاده کن هم مراقب باش حفظش کنی. هر روز درخشش بیشترت رو ببینم 😉

  • سلام سالار جان، ممنونم بابت جمله‌هایی که به کار بردی، لطف داری. بعد از خانواده، تو هستی که از نزدیک شرایط من (ما) رو دیدی و می‌دونی. من هم سعی می‌کنم به قول خودت حفظ کنم:)، باز هم تشکر و من هم بی‌صبرانه منتظر پیشرفت‌ها و خبرهای خوب از سمتت هستم 🙂

 • درسته مدرسه انیمیشن نداریم ولی اخیرا طرح درس کارگردانی انیمیشن ( آشنایی با این رشته و …. ) در وزارت آموزش و پرورش توسط اساتید این رشته که من هم افتخار حضور در کنار دوستان رو داشتم به اتمام رسیده و برای دانش آموزان هنرستان این رشته تدریس می شه . جهت اطلاع و ممنون از اطلاع رسونیت برادر .

 • خیلی خوب بود توحید عزیز با اینکه تقریبا غریبه هستم با مبانی انیمیشن اما دوستدار هرگونه آموزش، دلسوزی و آگاهی بخشی صادقانه برای همنسلان و یا نسلهای بعد خودمان هستم… امید که این دست ویدیوها و اشتراک تجربه ها راه گشا باشه

 • نکاتی که تو ویدیو بهشون اشاره شد خیلی مفید و قابل تامل بودن. به خصوص صحبتتون در مورد دیده نشدن ایده و داستانی که فقط تو ذهنمون ساختیمشون؛ مشکلی که خیلی ها شاید داشته باشن اینه که ایده ها و داستان های زیادی برا گفتن دارن ولی به دلایل مختلفی مثل کمبود تایم، ترس اینکه نتونن از پسش بربیان و حتی تنبلی، این ایده ها که ممکنه خیلی ازونا ایده هایی طلایی باشن و پتانسیل زیادی داشته باشن تو ذهنشون دفن میشن و از بین میرن.
  ممنون بابت وقتی که برای ساخت این ویدیو گذاشتین. بنظرم خیلی خوب میشه اگه بتونید ویدیویی از جریان ساخت انیمیشن “باران من” تهیه کنید.

  • بله، اگر بحث رو آدم بازتر بکنه زمان ویدئوها خیلی طولانی و از حوصله‌ خارج می‌شه. اما بله، همه‌ی این موارد هم هستند و در آینده سعی می‌کنم چیزی در خصوص بارانِ‌من بسازم. ممنونم محمدرضای عزیز.

تلگرام پویانما

لطفا دقت فرمایید: انتشار مطالب پویانما تنها با ارجاع یک “لینکِ فعال” به مطلب مربوطه بلامانع است.