پویانما، مباحث تخصصی انیمیشن سه‌‌بعدی

100 مرد تاثیر گذار در دنیای انیمیشن (قسمت اول)

به افتخار بزرگان انیمیشن و جلوه های ویژه، همه با هم در یک لیست جمع شده‌اند، بزرگترین نامهایی که باعث شده‌اند که ما انیمیشن را بشناسیم 100 نفر از پر نفوذترین افراد در این هنر‌اند که  از دیزنی گرفته تا پارامونت و از پارامونت تا پیکسار، در این سری، شما 100 نفر از تاثیر گذارترین افراد در انیمیشن را خواهید شناخت:

100 – Ken Anderson: انیماتور دیزنی، به عنوان یک انیماتور، نویسنده و کارگردان هنری تقریبا 50 سال به دیزنی خدمت کرده است. وی نقش‌های کلیدی در انیمیشن‌های، سفید برفی و هفت کوتوله،  پینوکیو، 101 سگ خالدار و کتاب جنگل داشت‌. او در دیزنی‌لند به همراه والت کار می‌کرد و در سال 91 به عنوان افسانه دیزنی‌ به رسمیت شناخته شد.

99– Richard Williams‌: که اصالتا کانادایی است و در کانادا به دنیا آمده است، در حال خدمت به عنوان کارگردان انیمشن در دیزنی است. وی همچنین انیماتور دو کاراکتر فیلم انیمیشن مشهور پلنگ صورتی است. وی همچنین به خاطر نویسندگی کتاب بسیار مشهور “Animators Survival Kit” تحسین شده است.

 

98 – Carl Barks‌: اگر شما سری کارتون های دونالد داک را دیده باشید، حتما Carl Barks را دیده‌اید، او همچنین انیمیت «عمو آدام خسیس» را نیز بر عهده داشته است.‌ در دیزنی به عنوان نقاش (Painter) مشغول به کار بود‌، مرگش تنها چند روز قبل از تولدش رخ داد و در سن 99 سالگی از دنیا رفت.

 

 

97 – Grim Natwick‌:‌ او در عصر خودش روی چند پروژه‌ی انیمیشن کار کرده است (از جمله در استودیو ماکس فلایشر، دیزنی و UPA) او همچنین خالق کاراکتر کارتونی بتی بووپ (Betty Boop) است که در حال حاضر بازارهای چین را پر کرده است، همچنین کمک زیادی به شخصیت سفید برفی کرد.

میر امید رضوی

۲ نظر

  • دستتون درد نکنه آقاي میر‌امیدرضوی و ممنون از مطلب مفيدتون. صرفا جهت تکميل مطلب لازم دونستم اشاره کنم، که آقاي ريچارد ويليامز نويسنده انیمیشن مشهور پلنگ صورتی نيستن؛ تنها همکاري ايشون در مورد اين کاراکتر، کارگرداني عنوان بندي انيميشني فيلم زنده پلنگ صورتي دوباره ضربه مي‌زند (1976) The Pink Panther Strikes Back هست (از مجموعه فيلم‌هاي زنده پلنگ صورتي با شرکت پيتر سلرز). در ضمن همونطور که اشاره کردين، ايشون مولف کتاب بسيار مشهوري هستن که البته اسم دقيق‌‌ترش هست Animator’s Survival Kit که به نوعي ترجمه تحت اللفظي‌اش مي‌شه: «بسته نجات‌بخش انيماتورها». البته اين کتاب رو به اسم « راهنماي جامع انيميشن» ترجمه کرديم. با سپاس از زحمت‌هاي شما.
    فرناز خوشبخت

آمار پویانما در یک نگاه

  • 57,302
  • 966
  • ۲۱ آذر, ۱۳۹۶

تلگرام پویانما

نوشته‌های تصادفی

پویانما را دنبال کنید